Dole v Menu je anketka, tak klikejte, kdo byl, nechť klikne :) Děkuji :-*
►Návštěvní kniha
[ KLIK ]

►Přehled mých SB [klik]
►3. kolo SONF- ZADÁNÍ !!! [ klik ]
►Designy na přáni [ klik ]

Září 2009

Mystika a Britani

28. září 2009 v 18:38 | Gábinka ♥


Tak sem přidala do své galerie fotečky Míše a Britušky a samozřejmě jejich majitelky Peťky. Info pro Peťku: ty fotky ze skalice musím pohledat kde jsem je uložila..takže určo přibudou neboj!!


Fotečky najdete → ZDE


Diplomky za 1. Bleskovku

28. září 2009 v 11:37 | Gábinka ♥ |  Pro Vás

Zde již konečně slibované diplomky za 1. Bleskovku..snad se líbí :)


27.9.2009 vyjížďka s Lenčou :)

27. září 2009 v 17:30 | Gábinka ♥

Rozespalé ráno a hodně hodin. Takhle bych charakterizovala své velmi ospalé ráno :) Na 10h. sem měla být na jízdárně, takže sem spěchala teda co to šlo..trysky v zadku by se mi hodily :) naštěstí jsem přišla skoro zároveň s Lenkou :) Takže jsme se převlíkly, a šly vyčistit Bobu a Portíka. Mezitím ještě Janča čekala na holky, než se vrátí s trávou, tak sme ještě kecaly no :) Potom jsme šli pro sedla a uzdečku a naudzily jsme s Lenčou ty dvě naše prdelky :) když bylo nasedláno tak sme stejně ještě kecaly s holkama :) takže než jsme se nakonec vyploužily z jízdárny .. :) ale sranda :) šly jsme přes most, menší loučku, po cestě a leséém až jsme došli na louku kolem dálnice, kde jsme zaklusaly. Koníci byli skvělí... potom jsme šly chvíli po cestě a chvíli krokem ještě do menšího kopečka na Vrchách. Ale pak sme i ten klusali. Nahoře jsme šli krokem (šli jsme se kouknout, jestli už je Peťa doma, jen tak mimochodem :-D ) až k tzv. crossu, kde kdysi byly postavené překážky. Teď tam jsou taky sice pozůstatky, že by se tam dalo něco málo skočit, ale není to už jako dříve. Lesík jsme prošli - příkopy, kopečky..no vše :) zpátky jsme na louce zacválali, koníci byli naprosto vyšťavení, chudáci :) pak jsme ze cvalu ještě kousek klusali, aby se trošku vydechli..a pak už jsme šli krokem zase zpátky z kopce dolů na cestu, potom přes most a zase po cestě. Potom jsme šli kolem kolejí lesem, no jakože..trošku to řešili, když tam děcka sbíraly suché listy a tak od kukuřice a stavěly si z toho bunkr :) ale byli skvělí..kousek jsme ještě zaklusaly a pak šly zase krokem. Přes přejezd se Porťásek trošku sekl, a díval se na něj, tak ho Lenča pobídla trošku víc aby šel no :) Takový mladý a už tak koukavý :-D ne..prostě koukal :) ještě že nejel vlak no..Jinak musím říct, že terének to byl skvělý. Jet i jinam než kam jezdíme je super :) Bylo to fakt super :) pak jsem ještě Lenči držela Portíka a Lenča mu stříkla nožky. Namazala jsem mu kopýtka a Lenča Bobě. Pak jsem ho ještě vyčistila, Lenča Bou no. Pak jsme ještě chvíli kecaly a Lenča namazala sedlo od Bobuše a udělala dírky naj třmenové řemeny. No a finito šlo se domů :)


25.9.09 U koníčků

27. září 2009 v 9:05 | Gábinka ♥

Krásné slunečné ale trošku chladné počasí. Ale přesto skvělý den. Na koníčky sem vyrazila poněkud s ospalejší a unavenější náladou :) Nejhorší je vždy cesta TAM, protože u koníčků je už dobře ♥ Přijela jsem na jízdárnu a šla jsem se převlíknout. Potom jsem šla do stáje přivítat Portíčka a Boinku, a při jednom jsem jim oboum vybrala z kopýtek. Porťásek se chtěl zase jen mazlit :) Potom přijela Janča, tak jsme jen letmo pomohli pozametat, protože tam byli Učni. No počkai jsme až se to trošku uklidní, protože jich tam bylo jak mušek na ..... :-D no mazec. Tak jsme chvili seděly v šatně, pak jsem ji šla ukázet kde co je, a šli jsme vyčistit Bou a Portíka. Janča je od tohoto dne Novou členkou JK Nové Dvory. Čistila jsem Bobinku a Janča mi pomohla s POrtíčkem ♥. Bylo už před 10h, tak jsem šla pomalu pro sedlo uzdečku a přední kamášky a začla jsem Bobinku pomalu chystat k ježdění. Chvilku jsme ještě čekali v boxe, protože tam jezdil traktor tak ať se nepoleká. Potom už jsme vyšly před jízdárnu a dotáhla sedlo. A šlapkaly jsme na jízdárnu. Janča šla s náma, prootže vážně nebylo co dělat, tak šla semnou. Chtěla fotit ale nešly ji baterky :D. S Bobuškou jsme vykrokovaly, udělaly jsme malé kruhy, kolem překážek jsme různě ohýbaly záda..prostě jízdárenská práce. Bobinka byla skvělá. Občas sice pořád řehtala na bagr u potoka, a byla z něj trošku rozladěná, ale jinak byla skvělá. Klusaly jsme, a opět i na kruhu, malé kruhy...Potom jsme cválaly.. no a když už jsme měly vše za sebou, tak jsme chvíli dělaly přechody. Zkoušely jsme i obraty, couvání..a všechny tyhle cviky. Bobinka byla naprosto skvělá. Potom bylo na zemi jedno bidlo, tak jsme přes něj chodily jak v kroku, klusu tak i ve cvalu. Když jsem to ze cvalu šla poprvé, tak místo aby ho jen přecválala, tak ho rovnou skočila :) To já teda vůbec nečekala takže sranda :) ale pak už ho šla hezky :) Potom jsme vykrokovaly a šly zpět do stáje. Před stájí jsem jí ještě ostříkala nožičky hadicí a schovala jsem jí. Odsedlala, oduzdila a ještě jsem jí vyčistila . Portíčkovi jsem před ježděním sundala sůl a dala mu jí do žlabu. Jak lízal bobánek. Ale pak jsem uplně na ní zapoměla mu jí vyndat :) tak snad lízal dál :) Tak toto byl den u koní :) skvělý jako obvykle ♥

Pro všechny SB !♥

24. září 2009 v 12:55 | Gábinka ♥ |  Aktuality

Všem mým SB bych se chtěla omluvit, že neobcházím..ale vážně nestíhám..mám totální fofry a jsem ráda, když sednu chvílemi na internet vůbec. V plánu mám udělat konečně diplomky za Bleskovku, připomínám že ti, kteří psali po neděli 20.9. už diplomek nezískají..protože psali po termínu, tak se nezlobte ano? Jinak také přidám články do rubriky Síň Slávy..takže se máte určitě na co těšit. Také přidám fotečky z mé fotogalerické sbírky, a taky začnu s designy na přání, tak prosím mějte strpení, Bločky, které se mi zapsaly do SB prosím strpení, co nejdříve si vás přidám, opravdu nestíhám, např. za chvíli zase vyrážím s pejskem ven, jdeme trošku trénovat, tak se nezlobte, ale koně, pejsek, práce a přítel jde těžce skloubit dohromady..nacházím sice čas na vše, ale na internet mi čas zbývá málokdy. Proto se prosím nezlobte..že neobcházím a určitě si mě nemažte..!! hned jak budu mít více časíku, projdu a pročtu kompletně vše co jsem neviděla ... ještě jednou se omlouvám, vaše Gabuška

19.9. VT JK Nové Dvory

22. září 2009 v 14:51 | Gábinka ♥

Za stáj startovala Lenča s Portíkem, na Bobince jela Kača, která ale startovala myslím za Newport ranch, dále Lenka s Rituálem, Verča s Libíkem, Alenka s Abou a Atletem, dále Esťa s Terezou a Romancí, startovala také Tonička a Largo předváděl voltiž. (snad jsem na nikoho nezapoměla)

Kača s Bobinkou si odnesly krásné 3. a 5. místo v parkurech 80cm a 90cm. Blahopřeji, Lenča s Portíčkem to zajely s trestnými, ale přesto si myslím, že na Portíkovy první byť neoficiální závody to bylo skvělé a příští rok z něj bude skokan :) ale i tak Blahopřeju, že se parkurky obešly bez pádů :)


" Není důležité vyhrát, ale zůčastnit se..."Fotečky najdeteZDE

21.9. Terének na Boince ♥

22. září 2009 v 13:16 | Gábinka ♥

Přišla jsem něco před 8 tak jsem se šla převlíct a šla jsem pomoct Lenči kydat 10ku :) SIce moc rychle mi to po ránu nešlo, teda Lenča valila o 100 šest :-D no ale nakonec jsem dobrala i posledního koníka. Potom jsem šla kydat štonty, tzn. Terezku a Romču :) ty byly poměrně rychle, protože tam toho neměly tolik. Potom jsme jim ještě navozily piliny a šly jsme sedlat. Jely jsme obvyklou trasu louka - lesik - louka a dom :) ale i tak to prostě bylo fajn :) na louce u lesa jsme klusaly na obě ruky, sice až ke konci, ale přece, sem konečně našla polohu, kdy se mi usadila noha, aniž by mi tam lítala..Takže jsem byla fakt moc spokojená z toho, že snad se začínám trošku zlepšovat, i když mám spoustu chyb, na kterých ještě musím pracovat :) ale chybami se člověk učí. Potom jsme šli lesíkem koníky projít v kroku. Oba moc koukali, když vyběhla z roští srnka, ale hned zase byli v pohodě :) Tak jsme se vrátili lesíkem zpátky na louku, kterou jsme přešli v kroku a šli jsme na druhou louku, do kopečka, kde jsme naklusali, a potom nacválali. Kupodivu se koníci nehnali dopředu tak jak je zvykem. Šli krásně..ani rychle ani pomalu. Bylo to vážně superní.. opět jsem zjístila, že mám nohu na jednom místě, takže prostě super !! :) Na Portíčkovi i Bobince ještě byla asi znát značná únava po závodech..ale přesto byli naprosto skvělí. Vyjíížďka byla fakt moooc parádní..A fakt jsem si jí užila naplno :) krásné počasí.. :)
Když jsme přijeli do stáje, tak jsme ještě vyhodili hříbata ven, Lenča je vybrala, já pomohla se zametáním placu před 4kama, vyčistila jsem Bobinku, vyčistila kopýtka a šla jsem domů :) Přijela jsem domů, umyla se, lehla si na 20 minut a zas šup do práce :) skvělá litačka :) ale prostě sem si tento den fakt maximálně užila ♥♥

20.9. Procházka s Bobinkou, Lenčou a Porťáskem.. :)

22. září 2009 v 13:00 | Gábinka ♥

Po Sobotních závodech jsme se šli s koníky jen projít na procházku krokem. Šli jsme na louku, do lesa a lesíkem jsme se vraceli zpátky. Takový okruh :) Bobinka sice těžce nesla, že tam mladí pánové hráli pod náma u cesty Aersoft (nevim jak se to pise) a plašila se..fakt sem měla strach, že prostě Bobiš najednou spanikaří a prostě vystřelí jak torpédo, ale byla moooc šikovná, šikulka to byla..srdíčko jí teda bušilo parádně..chudinka. Porťásek se taky trošku bál, ale byl mooc hodný :) Když už jsme se vraceli zpátky ke stáji, sem si říkala že to byla paráda, když jsem se prostě udržela..já..no a že prostě to byla další nová zkušenost v ovladatelnosti koně a hlavně v utvrzení, že koně udržím. Tak jsem Bobince povolila otěžě a šli jsme hezky ke stáji. Pak sem si všimla motorkářů na jejich dost otravných strojích (měly šílený zvuk !) tak jsem Bobince začala postupně zkracovat otěžě..Ještě že tak, BObča se jich lekla a začala baletit :) baletka jedna :) Pak se ale uklidnila a byla v pohodě :) ve stáji jsem ji rychle oduzdila a odsedlala a měla pohov :) Maminka jedna malá :) Ale i tak to bylo moooc fajn :)

INFO

20. září 2009 v 13:35 | Gábinka ♥ |  Aktuality

Co mám v plánu? no tak určitě dát na rajče ty fotečky a to hlavně teda Veřejný trénink, Portíka a BOinku na lonži, dále Míšu a Britku ... potom určitě mé fotky co jsem fotila :) no je toho spousta..a taky vyhodnocení Bleskovky. Vše se pokusím udělat co nejdříve, a taky napsat článek jak bylo dnes na konících :) Teď jdu se Shanynkou ven, tak až příjdu určo něco přidám :) tak papa a hezký zbytek toho nádherného slunečného dne :)

19.9. 2009 Veřejný trénink JK Nové Dvory ♥

19. září 2009 v 17:05 | Gábinka ♥

Už od včerejška jsem pozorovala počasí, zda se dnešek vydaří nebo ne. Nad mé očekávání bylo nááádherně. Sice z počátku bylo chladno a mokro, ale nakonec se odpoledne vyjasnilo a vydařilo se krásné počasí. Na programu byly závody stupně 80cm, 90cm, Z, ZL a Mini maxi. Doufám, že jsem to napsala správně a na nic nezapoměla :) Účast nebyla veliká, ale taky ani malá. Startovalo kolem 30 koní. Startku teď nevím z hlavy (myslím počet koní :-D ). Každopádně Kača s Boinkou a Lenča s Porťáskem jely 80 a 90 cm. Bobinka se umístila na krásném 3. a 5. místě. Moc holkám gratuluji. Lenča s Porťáskem usilovně bojovala až do konce, a na to, že Portík jel vlastně své první závody, to snad lépe dopadnout nemohlo. Sice málem tam byl karambol, ale to se stává i těm nejlepším jezdcům, a hlavně..Porťásek se stále učí nové věci, takže příští rok všem vytře zraky :)
Sladěný s Lenčou do žluta, vypadal Porťásek úúchvatně..no prostě krásný překrásný Porťásek..♥ jako vždy..závody se konají na počest p. MUDr. CIeleckého (doufám že jsem to napsala správně, i titul :( ), který zde zaplatil životem pro svou vášeň - Koně. Já osobně jsem na Porťáska mooc pyšná. Je mlaďoučký, ale naprosto úchvatný, ty jeho chody..skočky..no prostě nádherný..nejde slovy popsat jak je krásný. No chtěla jsem jet dříve domů, ale nakonec jsem počkala ještě na Mini Maxi, kde se rozhodovalo o vítězi mezi 2 jezdci. Celkově se začínalo na 120 cm a o vítězi se nakonec rozhodlo ve výšce 178 cm. Nevzpomenu si teď na vítěze - jméno :( tak se omlouvám :( ale když mi někdo poradí tak dopíšu :) Naprosto sem zírala a to doslova, jak koník s ochotou a přehledem skočil 178 cm jen tak, jak letěl..no prostě paráda... Dnešek byl vážně velmi vydařený. A ještě jednou gratuluji Kači k umístění a Lenči za účast, hlavně odvahu :)


Fotečky přibudou, a není jich málo !!! bude jich přes 200! tak je hodím na Rajče a dám Vám sem pak odkázek, tak určo mrkněte..:)
Stojí vážně za to!!!