Dole v Menu je anketka, tak klikejte, kdo byl, nechť klikne :) Děkuji :-*
►Návštěvní kniha
[ KLIK ]

►Přehled mých SB [klik]
►3. kolo SONF- ZADÁNÍ !!! [ klik ]
►Designy na přáni [ klik ]

Pomoc pro útulková zvířata

2. dubna 2009 v 19:04 | Gábinka ♥ |  Ostatní
CHtěla bych Vás seznámit s mám plánem na rok 2009. Při procházení několika blogů, článků, videí na youtube, jsem narazila na nehoráznost chování lidí ke zvířatům. Udivilo mě, jak dokážou být lidé krutí a sobečtí a zároveň mě také zarazilo, jak se chovají k sobě samým, natož ke zvířatům.

Zvířata jsou odjakživa živí tvorové, umí se radovat, dokáží milovat, dokáží se také trápit, ale přesto berou lidi jako své bohy, které respektují, chrání je a mají je rádi. Mají jednu nevýhodu, jsou závislí na lidech pro potravu, lásku a pohlazení. Nejlepším přítelem člověka je pes, ubohost lidí hodit psa na řetěz k baráku je hrozná. Když pes nemá pořádnou boudu, a nemůže se proběhnout, prosím nekupujte si je.
Dále mě šokuje, proč starý kůň, který pro člověka odsloužil ta nejkrásnější léta, umístil se s ním na nejlepších místech, musí skončit na místě, kterého se bojí nejen koně. Na místě, jehož vyslovením vyskočí husí kůže nejednomu člověku, na Jatkách. Je to místo, kde končí krásné životy koní, kteří by mohli dožít v pokojném stáří jako společníci u koní. Ne všichni jsou tak dobří, aby nechali koně dožít.
Najdou se však mezi námi tací, kteří se rozhodli vzít tuto hnusnost do vlastních rukou, a vykupují koně z jatek. Jedním z nich je i útulek v Ostravě, který již takhle dal krásný domov spousty koním, jejichž životy by jinak zkončily na jatkách. Je to svinstvo a je smutné, že tomuto konání nelze nijak zabránit :( proč tomu však tak je?

Když sem se nad tím teď zamyslela, mé rozhodnutí bylo jasné: Pomoci zvířatům, respektive institucím, které věnují svůj čas zvířatům, které ji opravdu potřebují. Celý tento rok bych se ráda věnovala Ostravskému útulku pro koně a Psím útulkům zde v okolí. Prvním z nich je Psí útulek v Sedlištích.

Touto cestou bych Vás chtěla poprosit za jakékoli finanční příspěvky či věci na koně, či pro pejsky, které nepotřebujete a byli by jste ochotni je darovat zvířatům z těchto institucí. Tohle není výstřel do lidí. Mohu Vám zde napsat svou adresu i číslo, aby jste věděli, že opravdu tohle není výstřel !! CHtěla bych pomoci těmto koním, a byla bych moc ráda, kdyby se do sbírky na pomoc Koním z útulku zapojilo co nejvíce lidí. Až se nasbírá přiměřená částka, až se nasbírá dostatek věcí pro koně, vše bude osobně předáno a zdokumentováno fotogalerií, která zde určitě přibude.

Mezi věci prosíme hlavně o deky, ohlávky, bandáže, klkací řemeny, zvony, kamaše..vše, co by mohli využít starší a nemocní koně. Za vše velice děkuji, více zodpovím popřípadě na emailu : gabbysek@seznam.cz , kde se můžeme dohodnout i na předání peněz, popř. věcí pro koně.

Dále bych chtěla poprosit o věci pro pejsky hl. granule, konzervy, obojky, misky, pelíšky, hračky pro pejsky, vodítka, deky, náhubky,...vše co by pejsci mohli využít.

Rozešlete prosím tuto zprávu mezi co nejvíce lidí. Opravdu chci těmto zvířatům pomoci, a lidem, kteří pomáhají, chci přispět alespoň tímto. Na seznam budu připisovat jména dárců, veškeré věci, peníze i se seznamem dárců budou předány osobně Majitelce útulku, a jména budou se souhlasem majitelů uveřejněna zde na stránce. Předem mnohokrát děkuji za mne, i za koně z útulku.


Zde odkaz na stránky Koňského útulku: http://www.nadejeprokone.cz/
Zde odkaz na stránky Psího útulku v Sedlištích: http://www.utulekpropsy.org/


Opravdu moc prosím, není to výstřel do lidí !! Pokud se mezi Vámi najde nějaká dobrá dušička, která miluje zvířata, a chtěla by tímto pomoci, prosím darujte nepotřebné věci pro koně a pejsky. Popř. odkoupím, ale velice levně..možno i starší věci, doma vše opravím. Prosím přispějte..Já koně nemám, a věci by mi byly na nic. Pejska mám, ale má vše, co má mít, takže si to do vlastní kapsy opravdu nedám :( Tak prosím pomozte.. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 g4binka MB g4binka MB | 30. května 2009 v 10:26 | Reagovat

koukám že stále si všichni myslíte, že je to jen vtip..ale nebylo by hezké pomoci těmto zvířatům? Opravdu to vtip není !!! z lidí bych si takhle veřejně neuměla vystřelit..opradu veškeré věci, apod...by šly na již výše zmiňované útulky..tak prosím..zapojte se..hm?

2 Simona Simona | E-mail | Web | 19. září 2009 v 12:39 | Reagovat

Ahojky máš krááááásný blog ty designy jsou fak bombovní jak od profesionála ,díky žes nám napsala na blog o Trapíčkovi doplníme další fotky co nejdříve tak se tam někdy zase zastav :) a neděláš designy na zakázku ten náš je stáhnuty a s našimi koníky by se nám to líbilo víc díky moc jestli ne tak i tak diky:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama