Dole v Menu je anketka, tak klikejte, kdo byl, nechť klikne :) Děkuji :-*
►Návštěvní kniha
[ KLIK ]

►Přehled mých SB [klik]
►3. kolo SONF- ZADÁNÍ !!! [ klik ]
►Designy na přáni [ klik ]

můj život-koně♥

2. dubna 2009 v 20:27 | Gábinka ♥ |  Deníček
Již jako malé dítě bylo mým snem to ono krásné majestátné zvíře, snila jsem o koni. Pamatuji si, jak sem přemlouvala rodiče, ať mi koupí alespoň hracího koníka pro panenky a hrála si že mám svůj svět a v něm koně. Kolem koní jsem se motala vždy. Kousek od nás byla velká sportovní jízdárna, která měla veliké ohrady a spousty koní. Vždy jsem se tam chodila dívat na ty krásná zvířata. Až jednou jsem přišla s návrhem a prosbou, mami, můžu chodit ke koním? a tak začlo mé přátelství s koníky. V 11 letech jsem si tedy zašla pro přihlášku. Když jsem procházela velkou přední stájí, kde v té době bylo 6 prostorných boxů a myslím 5 stání, uviděla jsem v koutě takovou větší klisnu, hnědka, tmavší..pamatuji si to dodnes. Hned mě učarovala. Další den jsem už byla členkou, holky mi ukázaly co a jak a když byla pauza nebo šly holky do obchodu, šla jsem za tou kobylkou, která mě tolik učarovala. Jmenovala se Sirah. Jejím otcem byl Simpatico a matka Sigrid. Sirah byla krásná a úspěšná kobylka. Byla to 2 násobná mistryně Československa, a v jezdectví se o ní psalo, na prodej byla za 2 miliony. Byla zde jen na připuštění, jaká škoda :( Jednou jsem přišla do stáje a ona nikde nebyla, o to hůř mi bylo, když mi za pár měsíců oznámili, že kobylka nepřežila porod. Byl to ten nejhorší den v životě. Ale život šel dál a já po roce svůj smutek změnila v lehkou radost a lásku k dalšímu koni, ale přesto mi tam Sirah chyběla. Mým životem prošla spousta koní, např. nezapomenutelní Sirah, Ryzlink, Hidalgo, Argenta, Borgia, Daisy, Cesta, Don, Kora, Demona, Drak, Sandra, Ogulka, Filutka, Dareček, Acord, Aron, Sagvánek, Džabiska, Lucinka a Ladynka, Kačenka, Portík a Portofino, Bobinka..koní mému srdci blízkých byla spousta. Ale ráda bych Vám povyprávěla o jednom nej koni.
Vše začlo asi před 3 lety, kdy do mého srdce vstoupil Fráček. Mohutný hnědáček, hodný, ale ze začátku ke mě šklebivý. S ním jsem však zažila ta nejkrásnější léta svého života. A ty nejkrásnější zážitky. Fráček se narodil v roce 1987 v Albertovci, odkud byl dále prodáván a prodáván. Jeho tatínkem byl sám 2216 Veronal, a maminkou 706 Formtraud po 755 Kordon - 32. Byl to ten nejkrásnější kůň v mém životě. Mnoho mne naučil, byl skvělým učitelem, ale hlavně kamarádem. Vyjížďky bez sedla, jak nezapomenutelné, jak krásně mu vlála hříva ve větru. Naše první skoky..Byly to chvíle, kdy jsem byla šťastná. Až do okamžiku, než nás kdosi rozdělil. Fráček na podzim roku 2008 začal mít zdravotní potíže. jako 21 letý se nebylo čemu divit, ale doufala jsem, že se nestane to nejhorší. Bohužel mé snahy byly marné. Fráček i přes rychlou zdravotní péči svůj boj prohrál, a já tak stratila toho nejlepšího kamaráda a přítele. Je to již 5 měsíců co Fráček odešel na věčné pastviny, ale stále to bolí, jako by se to stalo včera.

Fráčku chci ti říct,že mi chybíš. S tebou to byly ty nejkrásnější časy. Stále tě nosím v srdíčku, a nikdy na tebe nezapomenu, děkuji ti za vše, chybíš mi...Mám tě stále moc ráda..bobišku.


Zbytek fotek dodám později.. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kattynka ♥ Tvé Nové SB ♥ Kattynka ♥ Tvé Nové SB ♥ | Web | 11. června 2009 v 0:21 | Reagovat

Bobišek x((

Moje kobylka má matku 23 Gracii taky po Kordon - 32, jako fráček ×) Asi jsme měli příbuzné koníky♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama